MEDIA/FILMY

 

Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II – Archiwum materiałów filmowych, dźwiękowych i prasowych dotyczących Jana Pawła II. Znajdziesz tu informacje o zbiorach multimedialnych pozyskanych, jak i wyprodukowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Materiały TVP o pielgrzymkach – Cykl programów w TVP Kraków będące przypomnieniem pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Małopolski. 20 odcinków.

 

Materiały TVP o przyjaźni – Film. Historia niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców: niegdyś Lolka i Jurka, później papieża Jana Pawła II i emerytowanego inżyniera Jerzego Klugera. Należeli do dwóch różnych światów, lecz łącząca ich więź przetrwała. Fascynujący dokument Pawła Pitery i Janusza Tatarkiewicza z cyklu „Na własne oczy”.

 

Materiały TVP archiwalne – Wyjątkowe materiały archiwalne obejmujące m.in. relacje z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, fragmenty wystąpień oraz spotkań z wiernymi, fragmenty homilii przez Niego głoszonych oraz relacje z obchodów rocznicy śmierci Papieża.

 

Archiwum medialne – Celem działalności „Medialnego Archiwum Jana Pawła II” powołanego przez Instytut Tertio Millennio jest utrwalanie wspomnień osób, które zetknęły się z Janem Pawłem II i dzielenie się nimi. Filmy.

 

Serwis „Beatyfikacja” Polskiego Radia – W serwisie zgromadzono setki unikatowych nagrań archiwalnych związanych z postacią Jana Pawła II. Znajdują się tam materiały zarówno z archiwum Polskiego Radia, jak i z archiwów Radia Wolna Europa, BBC i RFI. Wspomnienia tych, którzy znali Karola Wojtyłę, opowieści o kolejnych latach jego życia, relacje ze spotkań, wystąpień i uroczystości, zapisy zdarzeń wyjątkowych, ale i tych zwyczajnych – dzięki bogatemu zbiorowi nagrań będziemy mogli wrócić do ważnych, często wzruszających chwil, poznamy Karola Wojtyłę i jego drogę do świętości.

 

Jan Paweł II w Radiach Wolności -Stworzony z okazji beatyfikacji na platformie moje.polskieradio.pl kanał poświęcony papieżowi Polakowi przypomina jego ważne słowa o ludzkiej godności, podmiotowości, prawdzie, miłości, wolności, sprawiedliwości i solidarności. Wśród blisko 300 audycji zawierających 100 godzin nagrań wysłuchać można m.in. relacji z podróży apostolskich, fragmentów homilii oraz opinii komentatorów. Wybór archiwów Radia Wolna Europa, Radio France Internationale i BBC

 

„Droga do świętości – Jan Paweł II. Nieustający sługa boży” – film dokumentalny w reż. Stefano Rizzelli z 2002 r.

IMG_2246

 

ZALOGUJ SIĘ
 
WARSZAWA
UL.FOKSAL11,
1 PIĘTRO
TEL: 22 826 42 21
PON-PT.8:00-16:00
 
ZAPYTAJ BIBLIOTEKARZA